Aktualny czas i data

Wyświetlane tutaj dokładny czas oraz data pobierane są z serwera podłączonego do zegarów atomowych. Dzięki temu nasz zegar online jest bardzo dokładny (dokładność wskazań do jednej sekundy) i doskonale sprawdzi się, gdy musisz ustawić zegarek lub zegar w swoim domu.
Ładowanie...
Trwa pobieranie dokładnego czasu...

UWAGA! Najdokładniejszy wskazania czasu są w momencie otwarcia lub odświeżenia strony, gdyż to w tym czasie są pobierane dane z serwera zegara atomowego. Jeśli stronę masz otwartą przez dłuższą chwilę (kilka, kilkadziesiąt minut), wskazywany czas może ulec przekłamaniu. Aby wyświetlić zaktualizowany czas, po prostu odśwież stronę.

Sprawdź godzinę w największych miastach świata oraz dla różnych stref czasowych --> Czas na świecie.

Data

Aktualną datę (dzień, miesiąc, rok) sprawdź też na poniższej kartce z kalendarza. Za pomocą strzałek możesz sprawdzać przeszłe oraz przyszłe miesiące.
Na kalendarzu naniesione są wszystkie oficjalne święta w Polsce, zarówno religijne jak i państwowe. Niektóre święta są t.zw. ruchome (ich obchody nie są powiązane z określonym dniem miesiąca), trudno zapamiętać reguły ich wyliczania. Teraz wystarczy spojrzeć na kalendarz i odczytać datę świąt.

© czas.net Kontakt