Aktualny czas i data

Wyświetlane tutaj dokładny czas oraz data pobierane są z serwera podłączonego do zegarów atomowych. Dzięki temu nasz zegar online jest bardzo dokładny (dokładność wskazań do jednej sekundy) i doskonale sprawdzi się, gdy musisz ustawić zegarek lub zegar w swoim domu.
Ładowanie...
Trwa pobieranie dokładnego czasu...

UWAGA! Najdokładniejszy wskazania czasu są w momencie otwarcia lub odświeżenia strony, gdyż to w tym czasie są pobierane dane z serwera zegara atomowego. Jeśli stronę masz otwartą przez dłuższą chwilę (kilka, kilkadziesiąt minut), wskazywany czas może ulec przekłamaniu. Aby wyświetlić zaktualizowany czas, po prostu odśwież stronę.

Sprawdź godzinę w największych miastach świata oraz dla różnych stref czasowych --> Czas na świecie.

Data

Aktualną datę (dzień, miesiąc, rok) sprawdź też na poniższej kartce z kalendarza. Za pomocą strzałek możesz sprawdzać przeszłe oraz przyszłe miesiące.
Na kalendarzu naniesione są wszystkie oficjalne święta w Polsce, zarówno religijne jak i państwowe. Niektóre święta są t.zw. ruchome (ich obchody nie są powiązane z określonym dniem miesiąca), trudno zapamiętać reguły ich wyliczania. Teraz wystarczy spojrzeć na kalendarz i odczytać datę świąt.

Kalendarz wieloletni

Kalendarz wieloletni umożliwia ustalenie dnia tygodnia dla wybranej daty z przedziału lat 1953 - 2064. Aby wyznaczyć dzień tygodnia trzeba do liczby przypisanej miesiącowi w danym roku dodać dzień miesiąca i odszukać sumę w tabeli "DNI TYGODNIA".
Przykład dla daty 11 marzec 1976 rok.
Marcowi 1976 roku przypisana jest liczba 1, stąd wykonujemy obliczenia 1 + 11 = 12. W tabeli "DNI TYGODNIA" sprawdzamy, że dzień 11 marca 1976 roku, to był czwartek.
(Kliknij, aby powiększyć! 241 KB)
kalendarz wieloletni

© czas.net Kontakt